Як вибрати активні навушники?
Активні навушники використовують спеціальну технологію для захисту слуху користувача в найекстремальніших умовах. Вони фільтрують шуми та звуки, передаючи користувачеві лише необхідний для сприйняття діапазон. Надійний захист слуху гарантовано навіть якщо поруч відбувається різкий сплеск шуму, що значно перевищує звукові бар'єри.
Як працюють активні навушники і чому системи з пасивним захистом не підходять?
Усі навушники з активним шумозаглушенням відрізняються технологією приймання та обробки звуку. Класичні вироби, що використовуються в побутових умовах або для зниження впливу шуму в аеропорту, біля галасливого промислового устаткування, тільки заглушають звук. Активні пристрої обробляють звук у три етапи:
-
за допомогою мікрофона приймають звукові хвилі та перетворюють їх на електричний сигнал;
-
отриманий сигнал передається в процесор, який відфільтровує звук і гармонізує рівень шуму до безпечного для людського слуху;
-
сигнал передається на динаміки.
Така технологія обробки – ключова перевага активних версій, які не відсікають від шумів, а перетворюють звуковий фон. Тому такі пристрої є оптимальним вибором для забезпечення захисту від акустичних загроз.
Де можна купити активні навушники і скільки коштують хороші моделі?
Інтернет-магазин спеціального спорядження і захисних елементів Broniki пропонує широкий асортимент оптимальних за ціною навушників з базовими і безліччю додаткових опцій. До їх числа можна включити:
-
кілька рівнів зниження шуму;
-
регулювання рівня посилення для кожного навушника окремо;
-
захищеність від вологи, різких перепадів температур;
-
додаткова оснащеність комунікаційними пристроями – підключення до радіостанції та інших гаджетів.
Як правило, вартість хорошої моделі з основними елементами захисту становить близько $100-150.
Як правильно обрати активні навушники?
Насамперед слід звернути увагу на технічні характеристики і переконатися, що навушники виконують обробку звуку та його передачу в точній відповідності з безпечними значеннями.
Ключовим параметром для захисту слуху є зниження рівня відтворюваного звуку до 80-85 дБ. Це комфортне звукове середовище, яке не зменшує чутливість і водночас дає змогу зрозуміти, що відбувається навколо.
Рівень шумозаглушення
Є кілька різновидів вимірювання цього параметра – NRR або SNR. Перший – американський, а другий більше використовується в країнах Європи. Вимірювання поглинання звуку у цих стандартів різне, але показник – ідентичний. Цифрові дані поруч із позначенням NRR або SNR показуватимуть рівень "зрізаного" шуму. Тобто, якщо NRR 33, значить під час шумового сплеску в 140 дБ буде зрізано 33 дБ, і на виході користувач почує 107 дБ. Це безпечний рівень для короткочасного прослуховування.
Що вищий показник NRR або SNR, тим надійніший пристрій для захисту слуху в екстремальних ситуаціях.
Зручність використання
Є два принципово відмінних види навушників – нашоломні та з моноблочною конструкцією. Перший варіант не має жорсткої зв'язки між правим і лівим навушним динаміком, а другий сконструйований у вигляді цілісного виробу. Кожен різновид має свої переваги, а використання залежить від конструкції самого захисного шолома.
Також до окремої характеристики слід віднести можливість швидкого складання та компактність. У безпечній ситуації виріб можна укласти в рюкзак або інше місце зберігання до моменту використання.
Які активні навушники вибрати за вагою?
Найкраще придбати пристрій з мінімальною вагою. Кожні 100-200 грам відчуватимуться під час тривалої роботи як значне навантаження. Тому легші девайси комфортніші у використанні.