Що таке активні навушники і як вони працюють?
Найпоширеніший для професіоналів вид технічних засобів захисту слуху – навушники з активним шумозаглушенням. Обираючи конкретні моделі, слід звернути увагу на спосіб кріплення, який має забезпечувати надійну фіксацію та комфорт в експлуатації, а також на інші основні параметри їхньої роботи.
Перш ніж купувати конкретну модель, слід дізнатися, що таке активні навушники і як вони функціонують.
Принцип роботи різних видів навушників
Усі системи захисту від високих рівнів звуку поділяють на пасивні та активні. Пасивні захисні системи перешкоджають проникненню шуму і створюють фізичний бар'єр між вухом і зовнішнім середовищем. Створити якісний захист у цьому разі дуже проблематично, оскільки звукові хвилі проникають навіть через мінімальні проміжки між поверхнею тіла і корпусом навушників.
Протифазні хвилі в активних захисних гаджетах
Принцип роботи всіх різновидів активних захисних навушників заснований на дії генерації штучних протифазних звукових хвиль.
Звичайна і протифазна хвилі мають однакові властивості – частоту, амплітуду, але різні фази. Коли протифазні сигнали накладають один на одного, створюється ефект переходу в "нульовий" рівень звукових хвиль. Таким чином, активні навушники не перешкоджають фізичному проникненню звуків. Вони використовують найбільш ефективні технологічні рішення для усунення небезпеки для здоров'я користувача.
Наш інтернет-магазин спеціального спорядження Broniki пропонує купити активні навушники з оптимальним набором характеристик і високоякісним захистом користувача, заснованим на застосуванні протифазних звукових хвиль. Шуми, що перевищують 80-85 дБ, можуть бути успішно поглинені з використанням цього корисного і простого у використанні пристрою.
Як працюють активні навушники?
Конструкція захисних звукових гаджетів з активним шумопоглинанням складається з приймальних мікрофонів, опрацьовуючого процесора і динаміків, які передають звук. Пристрій кріпиться за допомогою спеціальних нашоломних або наголовних елементів.
Мікрофони приймають звук, який поширюється навколо користувача, що використовує гаджет. Прийнятий звук надходить у вигляді електричного сигналу в електронний обробник шумозаглушення. Процесор виконує кілька дій:
-
розпізнає і сортує сигнали;
-
якщо звук перевищує заданий рівень, процесор використовує алгоритм шумозаглушення;
-
для заглушення генеруються протифазні сигнали певного рівня;
-
зовнішній шум поглинається під час зіткнення з протифазними звуковими хвилями, які компенсують гучний сигнал.
Прийнятий і оброблений процесором допороговий звук відтворюється вбудованими динаміками на встановленій користувачем гучності.
Живлення
Робота пристрою потребує електричної енергії. Процесор отримує її з акумуляторів або батарейок, встановлених у корпусі або прикріплених в окремому футлярі.
Використання активних навушників
Активні шумозаглушувальні навушники ефективні не тільки під час разових сплесків звуку, а й в інших ситуаціях, в особливих умовах роботи:
-
на гучному підприємстві біля постійно працюючого обладнання;
-
у кабіні вертольота або літака;
-
біля пристроїв, які видають значний рівень звуку, таких як динаміки для концертів та інше.
Також застосовувати подібні системи захисту можна під час полювання і виконання завдань співробітниками спецслужб, коли лунає шум від засобів ураження.