Як правильно вибрати плитоноску?
Плитоноскою називають особливий вид захисного спорядження, що використовується для ефективного захисту від потрапляння різноманітних вражаючих елементів. Фактично, це спорядження для екстремальних ситуацій можна вважати зручною альтернативою іншим класичним способам захисту від вражаючих факторів. Головна відмінність – можливість встановити в плитоноску високоміцні й водночас легкі бронеплити, виготовлені за спеціальною технологією. Розглянемо детальніше, як обрати плитоноску і які основні властивості та характеристики для цього слід знати та враховувати.
Конструкція плитоноски
Щоб прийняти правильне рішення щодо вибору конкретної моделі, розповімо про основні різновиди виробів. Їхня конструкція загалом складається з панелей передньої і задньої частини, в які і вставляються захисні бронепластини. Для зручності користувача в конструкцію додають безліч спеціальних аксесуарів:
-
кишені та секції для речей;
-
секції для розміщення інфраструктури засобів ураження;
-
евакуаційна стропа.
Купити плитоноску недорого можна в нашому спеціалізованому інтернет-магазині Broniki.
Тканинна основа
Для виготовлення використовується текстиль і синтетика. Міцність матеріалу поверхні має становити не менше 1000D, а краще від 2000 до 3000D.
Є різновиди за способом компонування основних елементів. Найбільш популярною, а також простою і легкою, є класична модель виробу. Вона складається з двох основних панелей без додаткових елементів і пристосувань.
Складніша за компонуванням і кількістю використовуваних матеріалів, але така, що має додаткові захисні функції, – плитоноска з додатковим поясом. Цей пояс забезпечує додаткове прикриття в районі живота і попереку.
Існують також інші різновиди плитоносок, які застосовуються для певних цілей під час звичайної служби і для екстремальних умов:
-
прихованого носіння – з тонкою плитою (до 3 класу);
-
полегшеної версії відкритого використання без бічного захисту;
-
з бічними захисними елементами;
-
модульними підсумками;
-
зі знімними частинами.
Тканинні конструкції для носіння захисту, як правило, одягають поверх звичайного одягу і регулюються ременями та стрічками кріплення під контури тіла.
Рівень захищеності
Вироби поділяють за використанням плит різних видів – від 1 до 6 рівня. Відповідно, коли товщина плити збільшується, збільшується вага, що впливає на необхідність створювати міцнішу версію, яка також обтяжується і стає менш зручною в експлуатації.
Вибираємо потрібний вид плитоноски
Обираючи конкретний різновид, слід звертати увагу на такі параметри:
-
рівень складності задач;
-
міцність і стійкість матеріалу;
-
можливість забезпечити необхідну мобільність.
Для швидкого переміщення і реалізації нескладних завдань використовують полегшені версії класичного компонування, призначені для використання з плитами I-II класів. Плитоноска базової за надійністю версії має міцнішу конструкцію для захисних елементів III класу. Для виконання найскладніших задач потрібні максимально закриті та міцні вироби, з бічними секціями, здатні витримувати плити IV-VI класів.
Як правильно носити плитоноску?
Захисний виріб закріплюється на тілі так, щоб забезпечити максимальне прилягання, водночас не обмежуючи м'язову частину тулуба. Іншими словами, користувач повинен мати значний ступінь свободи.
Перед використанням слід перевірити міцність секцій для плит, щоб вони не мали пошкоджень, розривів або розшарування тканини.
Розподіл речей по додаткових кишенях має бути рівномірним, щоб не створювати дискомфорт під час експлуатації.